O!PLA – V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

Informujemy, iż Kino za Rogiem w Krzeszowie bierze udział w konkursie O!PLA, gdzie widzowie będą jurorami. Będą oceniać i głosować na filmy.

Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, mieć znaczący charakter edukacyjny.

Więcej informacji na stronie organizatora.

________________________________________________________

O!PLA odbywa się w ośmiu kategoriach:

1. STUDIO | filmy zrealizowane w systemie producenckim, studiach filmowych; dofinansowane z państwowych źródeł (PISF, MKiDN).

2. SZKOŁA | filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji.

3. OFF&GO! | filmy niezależne (bez wsparcia z państwowych źródeł oraz zrealizowane poza szkołą/akademią), w tym filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji.

4. ANIMOWANY WIDEOKLIP | oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.

5. ANIMOWANA FRASZKA | filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund.

6. FORMANIMY | abstrakcje i animacje eksperymentalne.

7. POZA POLSKĄ | filmy zrealizowane przez polskich artystów, ale poza Polską (w szkołach artystycznych, bądź niezależnie).

8. TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! | filmy skierowane do dzieci (DWIE KATEGORIE WIEKOWE).

Więcej informacji na temat Festiwalu na poniższych plakatach.

_________________________________________________________

W najbliższy czwartek, 06 kwietnia, zapraszamy na O!PLA w kategorii STUDYJNEJ.
PAMIĘTAJCIE, GŁOSUJĄ WIDZOWIE!
Obejrzymy filmy:
CARGO (2016, 11’08”), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bochniak, Korporacja ha!art
CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska, WJTeam
DEBIUT (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek, Studi Munka – SFP
FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek, Animoon
GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
KOSMOS (2016, 2’29”), Daria Kopiec, WJTeam
LOCUS (2016, 10’09”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
OLBRZYM (2016, 10’41”), Marcin Podolec, FUMI Studio
PIÓRNIKT (2016, 7’43”), Magdalena Pilecka, Studio Munka – SFP
PODWÓRKO (2016, 5’), Grzegorz Wacławek, Animoon
TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9’45”), Joanna Wójcik, Serafiński Studio
Bilety 3 zł.

W piątek czeka nas kategoria SZKOLNA:
BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UA POZNAŃ
PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ
UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UA POZNAŃ
WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ
Bilety 3 zł.