Biegowe otwarcie

Opublikowane przez admin w dniu

Imprezą inaugurującą drugą edycję Fit Festivalu, czyli sportowej majówki Gminy Kamienna Góra, był Bieg z Flagą. W czwartek 3 maja na starcie stawiło się ponad stu uczestników, którzy rywalizowali w marszu i biegu na 5 kilometrów oraz – po raz pierwszy, lecz na pewno nie ostatni – w półmaratonie na Skalnik – najwyższy szczyt Rudaw Janowickich.

Pogoda od rana była bardzo kapryśna. Przelotny deszcz przeplatał się ze słońcem, które pozwoliło organizatorom na przeprowadzenie rozgrzewki dla biegaczy oraz zaprezentowanie zaplanowanych na ten dzień występów artystycznych dwóch zespołów tanecznych działających w CBK Pisarzowice – Sprężynek oraz High Five Crew. Wiele atrakcji czekało również na najmłodszych, którzy licznie stawili się na boisku Zespołu Szkół Publicznych w Pisarzowicach, aby kibicować swoim rodzicom, opiekunom, dziadkom i rodzeństwu. Dzieciaki mogły malować farbami na folii, kredami na betonie, a animatorki robiły dla nich balonikowe zwierzątka i malowały twarze. Zawody w przeciąganiu liny przerwała nagła ulewa.
Przed deszczem na metę dobiegli uczestnicy biegu na 5 kilometrów. Wśród kobiet najlepsza na tym dystansie była Marlena Kurowska. Sekundy zdecydowały o ostatecznym wyglądzie podium. Na jego drugim stopniu uplasowała się Ewa Franholtz, natomiast na trzecim Kasia Stawiarska. Wśród panów niepokonany był ubiegłoroczny zwycięzca Biegu z Flagą – Krystian Gryczuk. Za nim na metę wpadli Andrzej Cukier i Franciszek Wondołowski.
Tę samą odległość, tyle że marszem najszybciej pokonała Patrycja Paściak. Kilkadziesiąt sekund później dołączyła do niej Gabriela Ora. Trzecia była Magdalena Machaj-Klich. W kategorii Nordic Walking mężczyzn właściwie jednocześnie na mecie zameldowało się trzech panów. O tym, jakie miejsca zajęli zdecydowały setne sekundy. Ostatecznie podium zaprezentowało się następująco: Piotr Oleksy, Paweł Witwicki, Grzegorz Bieniek.
Niewątpliwie najbardziej wymagającą trasą był górski półmaraton na Skalnik. Część z odważnych, którzy zdecydowali się zmierzyć z tym dystansem, złapał deszcz. Potem rozpadało się już na dobre, dlatego dekoracja najwytrwalszych z najwytrwalszych odbyła się już w hali sportowej ZSP Pisarzowice. W kategorii kobiet niepokonana okazała się Marta Lipnicka, z rewelacyjnym czasem 2 godzin! Drugie miejsce na pudle zajęła Sylwia Hadzicka, trzecie przypadło Adzie Pakule. W gronie panów najlepszy był Daniel Krasulak z czasem 1:43:27! Druga i trzecia lokata przypadła kolejno: Piotrowi Garnkowi i Grzegorzowi Bublisowi.
Serdecznie gratulujemy wszystkim biegaczom i biegaczkom wytrwałości, hartu ducha, siły! Jesteście niesamowici! Cieszymy się, że byliście z nami pomimo kapryśnej aury i mamy ogromną nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok.
Tymczasem zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych imprezach przewidzianych w ramach Fit Festivalu. Przed nami rozgrywki sportowe (piłka nożna, piłka siatkowa, unihokej, tenis stołowy), Olimpiada Przedszkolaka oraz wielki finał, czyli Seniorada! (12 maja). Do zobaczenia!

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube