Projekty

Projekt pt. „Muzyka wśród drzew”

„Muzyka wśród drzew” to unikalny projekt artystyczny mający na celu udostępnienie kultury wysokiej, społeczności lokalnej. W pięknym parku „Natury i kultury”, który utworzony został przy współpracy lokalnej społeczności w samym centrum Krzeszowa stworzymy letnią scenę muzyczną. W wybrane soboty lipca i sierpnia mieszkańcy gminy wezmą udział w muzycznej podróży po różnych gatunkach muzycznych. Chcemy naszym projektem zainteresować zarówno młodzież jak i dorosłych prezentując muzykę klasyczną, bluesa, funk, rock. Mobilna, zadaszona scena wraz z oświetleniem i nagłośnieniem, a także przygotowane ławki zamienią fragment parku w salę koncertową. Profesjonalni artyści dysponujący wysokim poziomem artystycznym zaprezentują przystępny, lekki repertuar. Każdy koncert będzie opatrzony innymi wykonawcami – w tym różnorodnymi składami instrumentalnymi – tak by mieszkańcy mogli poznać muzykę w całej rozpiętości brzmień i różnorodności gatunków muzycznych. Organizacja wydarzeń plenerowych pozwoli na większą dostępność i przystępność odbioru, a także zapewni korelację i integrację mieszkańców sąsiednich miejscowości. Stanowić także będzie znakomitą propozycję dla odwiedzających w tym czasie region turystów. Zaproponowana przez nas formuła: dostępności kultury- czyli bezpłatnych wstępów na wszystkie wydarzenia oraz przystępności – możliwości słuchania znakomitych koncertów bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania, albo w bliskim sąsiedztwie, stanowią gwarant realizacji wartościowej imprezy muzycznej.
 
Do projektu udało nam się zaprosić znakomitych wykonawców z kraju i zagranicy. Wystąpią dla Państwa:

Kwartet smyczkowy UpBeat Quartet to cztery piękne kobiety, cztery energiczne temperamenty i jedna wspólna pasja – muzyka! Artystki z muzyki czerpią radość w najczystszej postaci i dzielą się nią ze światem. Klasyczne wykształcenie muzyczne i doświadczenie zdobyte w orkiestrach i zespołach rozrywkowych ugruntowały w nich profesjonalizm i swobodę wykonawczą. Jak same mówią-” Uwielbiamy ryzyko i odkrywanie nowych przestrzeni dźwiękowych, pociąga nas ten sam szeroko pojęty ruch i nieprzewidywalność”. Wykonują muzykę rozrywkową – pop, rock, muzykę filmową, a także klasyczną.
Artystki mają za sobą gościnną współpracę z gwiazdami sceny rozrywkowej i klasycznej – m.in. Electric Light Orchestra, Kayah, Zbigniew Wodecki, Piotr Rogucki, Kamil Bednarek, Bracia Cugowscy, Edyta Górniak, Adam Sztaba, Włodek Pawlik, Grzegorz Turnau, Placido Domingo, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski.
 
Daryl Strodes  to amerykański, mieszkający i tworzący w Los Angeles wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta, kompozytor i producent, poruszający się w gatunkach Blues, R & B i Soul. Jego zamiłowanie do poszukiwań nowych inspiracji znajduje odbicie w muzyce, którą tworzy. Znaleźć w niej można wątki: urban, neo-soul, world, pop, reggae, a także afrykańskie i azjatyckie rytmy. Koncertował w USA, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Daryl był nominowany do dwóch nagród Independent Music Awards, a także do licznych list przebojów w różnych gatunkach. Daryl, kiedy nie jest w trasie, regularnie występuje w słynnej na całym świecie Lighthouse Cafe. Podczas trasy koncertowej w Polsce będą mu towarzyszyć cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca – bass, Tomek Dominik – perkusja, Bogdan Topolski – gitara.
 
Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka, trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budziła zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Jest kompozytorem i autorem tekstów ale również uznaną interpretatorką najpiękniejszych tang Astora Piazzoli, Osvaldo Pugliese czy Gardela.
 
Zespół Vocalis– zespół tworzą trzy młode artystki: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra –mezzosopran i Róża Wysocka – fortepian. Absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Łodzi, wydziałów: wokalno – aktorskiego, dyrygentury oraz instrumentalnego.
Utalentowane artystki swoje doświadczenia zawodowe zdobywały na estradach w kraju i za granicą. Bogate umiejętności pochodzące z wcześniejszej działalności artystek wyróżniają ich koncerty od innych. Szlachetne i piękne zestawienie barw koloratury i mezzosopranu zachwyca jednocześnie swą głębią i lekkością. Daje to niezwykle szeroki wybór repertuaru oraz zaskakujące połączenia w ich autorskich opracowaniach i choreografiach.
 
Projekt „Muzyka wśród drzew” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

Projekt pt. „Tradycyjne rzemiosła w nowoczesnym wydaniu”

Projekt „Tradycyjne rzemiosła w nowoczesnym wydaniu” został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020, Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Nysa.

I etap : Warsztaty plecionkarskie realizowane przy udziale polskich i czeskich uczestników. Jego uczestnicy, kierując się wskazówkami fachowców z Warsztaty Plecionkarskie – Pracownia ARTEX z Nowego Tomyśla, poznali m.in. technikę wyplotu budek lęgowych dla ptaków. Powstałe podczas warsztatów konstrukcje zostaną zainstalowane w naszym zakątku, który z tygodnia na tydzień staje się coraz piękniejszy (15.05.2021).

II etap- „Plener wikliniarski”-  23- 26.06. 2021 r. tworzenie rzeźb z wikliny w Parku Natury i kultury w Krzeszowie, oraz warsztaty plecionkarskie dla dzieci i dorosłych w trakcie zakończenie pleneru- Jarmark Dąbrówki.

Projekt „Kamienna Góra i Zaclerz  żyją kulturą i sportem” dofinansowany jest w kwocie 13 886 euro ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020, Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Nysa.

  1. Zlot Krasnali w Gorzeszowie (31.07.2021)
  2. Plener malarski „Barwy naszej gminy” (02.09 do 11.09.2021)
  3. Dożynki gminne w Krzeszowie (11.09.2021)
  4. Wielkanoc ( 04. 2022)
  5. Rajd na Skalnik ( 06.2022)

Projekt pt. “Leśne skrzaty w akcji” realizowany wspólnie przez  Pisarzowicką Grupą Rekreacyjną PGR na Start i CBK Pisarzowice.

Trwający trzy miesiące projekt obejmował cykl warsztatów: “Smakowite leśne runo”; “Czym łąka bogata”; “Rośliny zielne”; “Leśny świat zabaw”; “Poznajmy się w tańcu” oraz warsztaty sceniczno-ruchowe. Efektem projektu było stworzenie ziołowego pociągu, który powstał na placu zabaw przy CBK Pisarzowice. Projekt był realizowany Środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL “Granica” w Lubawce.

Podsumowanie projektu.


Projekt pt. „Kulturalni i Medialni” w ramach projektu systemowego Konwersja cyfrowa domów kultury został dofinansowany w kwocie  132 800 zł. Realizacja projektu obejmuje termin: lipiec 2021 do czerwiec 2022 r.

Spośród złożonych w kraju 1221 wniosków w programie “Konwersja Cyfrowa Domów Kultury” wyłoniono 200 grantobiorców. Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra znalazło się w gronie szczęśliwców. Program NCK obejmował:

 📌wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej

📌doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube