Krasnale na sportowo

Opublikowane przez admin w dniu

Choć trudno w to uwierzyć Zlot Krasnali, sztandarowa impreza Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra, organizowana jest nieprzerwanie od niemal dwóch dekad. Tegoroczna, XIX odsłona tego wyjątkowego wydarzenia odbyła się dzisiaj (sobota, 31 lipca) w Rezerwacie Przyrody Nieożywionej Głazy Krasnoludków i jak zwykle obfitowała w mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku. Do Gorzeszowa przybyli nie tylko z najbliższej okolicy, ale również z województwa, kraju, a nawet zagranicy!

W związku z przypadającymi w tym roku letnimi igrzyskami, motywem przewodnim sobotniego Zlotu Krasnali była Olimpiada. Na małe i duże krasnale czekały sportowe konkurencje, z których największym wyzwaniem było pokonanie dużego na 35 metrów dmuchanego toru przeszkód! Ponadto sportowcy mogli sprawdzić się w skoku w dal, przeciąganiu liny czy rzucie do celu. A wszystko pod czujnym okiem członków Teatru Eksperymentalnego Poszukiwań Twórczych Epidemia, którzy byli odpowiedzialni za poddawanie krasnali różnym próbom sprawnościowym. Performerzy zadbali również o inne atrakcje, w tym m.in. uwielbiane przez dzieciaki wielkie bańki mydlane. Z kolei animatorzy Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra wytrwale malowali dziecięce buźki, skręcali baloniki i zabawiali krasnale. Bohaterowie Zlotu w nagrodę za wspólną zabawę i wytrwałość otrzymali pamiątkowe medale oraz los na loterii fantowej, w której wygrywał każdy. To również z myślą o nich powstał tradycyjny, ogromny krasnoludkowy tort.
Jak co roku udział w Zlocie wzięli także druhowie z Ochotniczych Straż Pożarnych z Pisarzowic, Krzeszowa i Ptaszkowa. Strażacy upowszechniali wśród uczestników zabawy wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.
Zlot Krasnali to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie kulturalnej naszego regionu. Organizacja na najwyższym poziomie, mnogość atrakcji, a także oryginalność i malownicze położenie zyskały uznanie kapituły ds. Marki Lokalnej LGD Kwiat Lnu, która w lipcu tego roku przyznała imprezie znak Sudecki Świat.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube