Dożynki 2016 – Galeria

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 10 września 2016 roku odbyły się Dożynki Gminy Kamienna Góra.

Podczas Mszy św. na placu przed Bazyliką NMP poświęcono wieńce dożynkowe. Następnie odbył się korowód dożynkowy na plac parkingu w Krzeszowie.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wydarzenia postanowili odwzorować uroczystość dożynkową z 1946 roku. Czoło korowodu prowadziła bryczka, w której jechał Wójt Gminy Kamienna Góra – Patryk Straus wraz z Krzysztofem Ligęzą i Renatą Blicharz, starostami dożynek.

Po oficjalnym otwarciu uroczystości uczestnicy mogli podziwiać wspaniałe widowisko inscenizacji Misterium chleba przygotowane przez Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów”.

Po występie odbyła się prezentacja chlebów i wieńców dożynkowych, rozstrzygnięto konkurs „Piękna i czysta zagroda” oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Za wieniec dożynkowy pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Krzeszów, drugie zajęło sołectwo Przedwojów, a trzecie sołectwo Olszyny. Pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia.

Nagrodę w konkursie „Piękna i czysta zagroda” w kategorii gospodarstw rolnych otrzymali Państwo Renata i Jerzy Blicharz z Gorzeszowa oraz Pani Astryda Filipowicz z Ptaszkowa.
W kategorii niezwiązanej z rolnictwem nagrody otrzymali Państwo Krystyna i Zbigniew Matusik z Olszyn, Edward Dzikowski z Szarocina i Jan Kożuch z Ptaszkowa.

Część artystyczną wydarzenia dożynkowego kontynuowały “Kwiatuszki lnu” z Chełmska Śląskiego, „Złote nutki” z Przedwojowa i „Sprężynki” z Pisarzowic.

Dla wszystkich zebranych gości zostały przygotowane stoiska z wyrobami lokalnymi oraz bufet prowadzący sprzedaż art. gastronomicznych, a dla dzieci zabawki dmuchane, trampolina, malowanie buziek i pinata wypełniona słodyczami.

Biesiadę zakończył zespół muzyczny “Prestiż”.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentujące przebieg wydarzenia dożynkowego.

Kategorie: Galerie

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube