Dożynki Gminy Kamienna Góra

Opublikowane przez admin w dniu

W Sołectwie Pisarzowice odbyły się Dożynki Gminy Kamienna Góra. Dożynki to staropolski zwyczaj podziękowania Bogu i naturze za obfitość plonów, zebranych w okresie żniw. To też czas spotkań i wspólnego świętowania wspólnoty rolniczej.

Wydarzenie rozpoczęto Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz pięknego korowodu dożynkowego na pobliskie boisko, gdzie odbyła się prezentacja wieńców i ciąg dalszy uroczystości.

Starostami dożynek zostali Wioleta Berdychowska-Paździor i Rafał Paździor, obecnie mieszkańcy Czadrowa. Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła Poseł na Sejm RP Iwona Krawczyk.

Piękny obrzęd „Misterium chleba” wykonał zespół „Złote Nutki” z Przedwojowa.

Każdy mógł posmakować różnych potraw i upieczonego dzika. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany tor przeszkód, jazdę na „Byku rodeo”, basen ze słomy i wiele innych atrakcji. Ciekawostką była również wystawa ptactwa ozdobnego.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkursy: „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i „Letnie smaki Gminy” . W tym roku do rywalizacji zgłoszono dziesięć wieńców. Komisja konkursowa za najpiękniejszy uznała wieniec przygotowany przez Sołectwo Przedwojów (nagroda 1000 zł), drugie miejsce zajął wieniec Sołectwa Czadrów (nagroda 600 zł), trzecie miejsce przypadło Sołectwu Szarocin (nagroda 400 zł). Pozostałe Sołectwa otrzymały wyróżnienia. W konkursie „Letnie smaki Gminy” również przyznano nagrody pieniężne i dodatkowo kompostowniki  o różnych pojemnościach.

Artystyczne występy wykonały “Złote Nutki” z Przedwojowa , ZPiT „Jubilat” oraz świdnickie mażoretki „Prima” – piękne dziewczyny prezentujące różne choreografie z batonem.

Dożynki zakończyła zabawa przy muzyce tanecznej w wykonaniu Pablo (Paweł Stawiarski) i towarzyszącej pięknej skrzypaczki.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube