Dożynki Gminy Kamienna Góra 

Opublikowane przez admin w dniu

Dziś (sobota, 9 września) odbyły się w Krzeszowie Dożynki Gminy Kamienna Góra. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna w krzeszowskiej bazylice. Po mszy barwny korowód dożynkowy na pobliski parking poprowadził Zespół “Olga” z Kamiennej Góry oraz “Złote Nutki” z Przedwojowa. Tradycyjny obrzęd dożynkowy misterium chleba zaprezentował “Teatr między nami”, grupa młodzieży działająca przy CBK Krzeszów. Na akordeonie po mistrzowsku zagrał Paweł Stawiarski, a do skocznej zabawy porwały publiczność “Słowianki” w programie “Słowiańska Krew”. Wieczór należał do “Pabla”, który swoją muzyką rozgrzał zebraną publiczność.

Piękny dzień, wspaniała i podniosła uroczystość oraz znakomici goście i mieszkańcy gminy Kamienna Góra. Tak w skrócie można podsumować Dożynki w Gminie Kamienna Góra.

Składamy podziękowania na ręce Ks. Prałata Mariana Kopko za przygotowanie Mszy Św. Dziękczynnej koncelebrowanej przez zaproszonych duchownych z parafii powiatu kamiennogórskiego wraz z ojcem Augustynem Węgrzynem.

Składamy podziękowania i gratulacje wszystkim artystom i zespołom, którzy towarzyszyli nam tego dnia w bazylice i na scenie.

„Olga” z Kamiennej Góry, „Złote Nutki” z Przedwojowa, „Teatr między nami” z CBK Krzeszów, Paweł Stawiarski „Pablo”, „Słowianki”.

Podziękowania kierujemy także do twórców przepięknych wieńców dożynkowych, a było ich aż 10!!! Dziękujemy komisji konkursowej na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy w składzie: Małgorzata Ogonowska- dyrektor Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze – przewodnicząca, Bożena Pełdiak prezes Stowarzyszenia LGD Kwiat Lnu, poseł na sejm RP Robert Obaz.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec triumfowało sołectwo Przedwojów, które otrzymało bon o wartości 2000 zł, na drugim miejscu podium uplasowało się sołectwo Ptaszków, które otrzymało bon o wartości 1500 zł. Na podium znalazło się także sołectwo Czadrów, które otrzymało bon o wartości 1000 zł. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Kochanów i bon o wartości 500 zł.

Gratulujemy Wyróżnionym i Wszystkim biorącym udział. To były prawdziwe dzieła sztuki.

Podziękowania składamy dla wytwórców i producentów znakomitych wyrobów, które zagościły na naszych Dożynkach:

Intermarche Super z Kamiennej Góry dziękujemy za wyśmienite wyroby wędliniarskie z własnej produkcji,
KGW Wesołe Babki z Pisarzowic, Z ziemi.pl – produkty bezpośrednio od rolnika.

Dziękujemy, że byliście razem z nami i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Centrum Biblioteczno- Kulturalne.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube