Dożynki Gminy Kamienna Góra 2022

Opublikowane przez admin w dniu

W Pisarzowicach odbyły się Dożynki Gminy Kamienna Góra. Dożynki rozpoczęła Msza Dziękczynna w intencji rolników w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach. Następnie w strugach deszczu korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Gościńcu Rudawskim, gdzie odbyło się powitanie gości, obrządek dożynkowy, prezentacja wieńców i program artystyczny z udziałem Zespołu Folklorystycznego „Kostrzanie„ oraz zespołu „Złote Nutki„ z Przedwojowa.

Starostami dożynek w bieżącym roku byli Edyta i Mariusz Wojciechowscy z Pisarzowic, którzy zajmują się hodowla bydła mięsnego.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i przyznano odznaczenia dla od Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec triumfowało sołectwo Olszyny, które otrzymało bon o wartości 2000 zł, na drugim miejscu podium uplasowało się sołectwo Czadrów, które otrzymało bon o wartości 1500 zł. Na podium znalazło się także sołectwo Pisarzowice, które otrzymało bon o wartości 1000 zł. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Leszczyniec i bon o wartości 500 zł. Gratulujemy.

Odznaczenia od Dolnośląskiej Izby Rolniczej za kultywowanie tradycji ludowych otrzymali: Dorota Potoniec z Przedwojowa i Kazimierz Ogorzałek z Krzeszowa. Za pracę na rzecz samorządu rolniczego wyróżniono Stefana Berdychowskiego z Olszyn i Stanisława Paździora z Czadrowa.

Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Pająki„.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube