Gminne spotkanie przy wigilijnym stole

Opublikowane przez admin w dniu

W dniu 15 grudnia 2018 roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Pisarzowice odbyło się „Gminne spotkanie przy wigilijnym stole”.

Pięknie udekorowaną salę, przy syto zastawionym stole, wypełnili po brzegi mieszkańcy gminy Kamienna Góra. W bogatym programie artystycznym znalazły się występy dzieci i młodzieży, śpiewanie kolęd wspólnie z zespołem kierowanym przez wójta Patryka Strausa oraz warsztaty.

Podczas wydarzenia zostały również rozstrzygnięte konkursy: „o Złotego Anioła” oraz „Młody Mistrz Tradycji”.

Konkurs  „o Złotego Anioła” polegał na przygotowaniu potrawy, w której głównym składnikiem była kapusta. Rodzaj potrawy był dowolny i zależał tylko od pomysłowości i umiejętności kulinarnych uczestników konkursu. Po zaprezentowaniu wszystkich potraw konkursowych, jury w składzie Edyta Wyrostek, Stanisław Dłużak i Ireneusz Szymik dokonało ich degustacji. Jury brało pod uwagę jej smak, wygląd i pomysłowość podania. Zwycięzcą „Złotego Anioła” zostało sołectwo Ptaszków.

Konkurs „Młody Mistrz Tradycji” był skierowany do dzieci i młodzieży. Głównym celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej kuchni wigilijnej wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Po zaprezentowaniu wszystkich potraw konkursowych, jury dokonało ich degustacji. Poza smakiem dań, komisja brała pod uwagę również sposób ich prezentacji, estetykę wykonania oraz zgodność z polską tradycją. Zwycięzcą konkurs „Młody Mistrz Tradycji” zostało sołectwo Janiszów.

Wydarzenie zakończyło wspólne dzielenie opłatkiem i spożycie przygotowanych potraw wigilijnych. Całe spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube