Gminny Konkurs Palm i Potraw Wielkanocnych

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 24 marca 2018 roku w sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Palm i Potraw Wielkanocnych.

W tym roku dokonano zmiany formuły wydarzenia. Mnóstwo pyszności gościło na głównym stole w sali CBK Krzeszów, na który każde sołectwo przygotowało potrawę. Jury, któremu przyszło ocenić zarówno smaki przygotowanych dań, jak również estetykę ich wykonania i prezentacji, po raz kolejny miało duże problemy z wyłonieniem zwycięzców.

Podczas sobotniego przeglądu miał miejsce również konkurs na najpiękniejszą palmę. Komisja z trudem oceniła wyjątkowe konstrukcje wykonane przez mieszkańców sołectw naszej gminy. Wśród zgłoszonych do konkursu palm były zarówno te wykonane przez mieszkańców, jak również prace indywidualne. Wszystkie były piękne i pracochłonne, o czym mogli się przekonać goście sobotniej uroczystości.

Wyniki Konkursu Palm Wielkanocnych w kategorii dzieci:

Miejsce I – MDP Ptaszków oraz Klasa III a ZSZ Krzeszów
Miejsce II – Zuzia Dereń z Przedwojowa oraz Klasa III b ZSP Krzeszów
Miejsce III – Klasa I-III SP Szarocin oraz Przedszkole Publiczne w Krzeszowie

Wyniki Konkursu Palm Wielkanocnych w kategorii dorośli:

Miejsce I – Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich
Miejsce II – Sołectwo Leszczyniec
Miejsce III – Sołectwo Ogorzelec

Palma przygotowana przez Sołectwo Olszyny została wyróżniona, jako najwyższa w konkursie.

W kategorii na najlepszy pasztet wygrało Sołectwo Gorzeszów.

Organizatorzy przeglądu nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy. Dla nich ponownie zostały przygotowane warsztaty tworzenia dekoracji wielkanocnych.

Corocznie organizowane wydarzenie przez Gminę Kamienna Góra i Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra ma na celu popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej wyjątkową atmosferę tego wydarzenia.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube