Jarmark Dąbrówki 2022

Opublikowane przez admin w dniu

Tegoroczna edycja Jarmarku Dąbrówki, najmłodszej cyklicznej imprezy organizowanej przez Centrum Bibilioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra, odbyła się w poniedziałek 15 sierpnia w Krzeszowie. Wybór terminu i miejsca nie był przypadkowy. Wydarzenie odbywało się równolegle z Wielkim Odpustem Krzeszowskim, dzięki czemu frekwencja na jarmarku była imponująca.

Główną ideą Jarmarku Dąbrówki jest promocja atrakcji turystycznych naszej gminy oraz lokalnych producentów zdrowej żywności, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Producentów Lokalnych Sudetów Środkowych, powstałego przy współpracy z Inkubatorem Przedsiębiorczości Gminy Kamienna Góra. Większość z nich można było spotkać w poniedziałek na krzeszowskim parkingu i zakupić oferowane przez nich produkty: miody, sery, dorodne borówki, wyroby z aronii, czekolady, dyni itp. Nie zabrakło stoisk z rękodziełem. Do tego piękna pogoda, ciekawostki historyczne serwowane przez Sudety.pro, nastrojowa muzyka w wykonaniu Foliba Music oraz warsztaty zielarskie i plastyczne pod okiem animatorek Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra.
Pozytywne reakcje po jarmarku zdecydowały o tym, że w kolejnych latach ponownie weźmiemy pod uwagę organizację tej imprezy w Święto Matki Bożej Zielnej, tak aby, jak najwięcej osób mogło poznać i rozsmakować się w lokalnych produktach naszej gminy.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube