Krzeszów na bis

Opublikowane przez admin w dniu

W sali czytelni CBK prezentowana jest wystawa prac znakomitych artystów amatorów, mieszkańców powiatu kamiennogórskiego: Tadeusz Suski, Wiesław Kozłowski, Ireneusz Szymik. To już druga wystawa tych artystów bowiem 20 lat wcześniej prezentowali swoją twórczość na wystawie 3x Krzeszów”.

Na tegorocznej wystawie zaprezentowane zostały prace z ostatnich lat twórczości artystów. Obejrzeć możemy kwiaty, pejzaże, grafiki. Wystawa prezentowana będzie od 2 lutego do 15 marca 2023 r.

Tadeusz Suski

Urodzony w 1948 r. w Jaworze mieszka w Kamiennej Górze, malarz farmaceuta. W 1964 pobierał lekcje rysunku i malarstwa u Antoniego Brade w jego Jaworskiej pracowni. Od wielu lat kolekcjonuje obrazy swojego mistrza i nauczyciela. Malarstwem zajmuje się od 1978 r., tworzy cykle obrazów inspirowane naturą, pejzażem, architekturą, w których ujawnia fascynację polskim koloryzmem. Związany jest ze środowiskiem twórczym Kamiennej Góry, jest członkiem stowarzyszenia „Nowy Młyn” Kolonia Artystyczna oraz Polskiego Związku Artystów Plastyków. Tworzy w technikach: olej, akryl, rysunek, tempera, akwarele. Uczestniczy w plenerach malarskich, przeglądach plastyki, konkursach i wystawach. Wielokrotnie nagradzany za swoje obrazy. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeum w Kamiennej Górze, w muzeum w Jaworze oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. W grudniu 2004 r. jako pierwszy farmaceuta w Polsce i pierwszy mieszkaniec Kamiennej Góry otworzył prywatną galerię.

Ireneusz Szymik

Urodzony w 1960 roku w Nowej Rudzie. Pracujący jako zarządca nieruchomości w Spółce Mieszkaniowej w Kamiennej Górze. Samouk, pierwsze prezentacje swojej twórczości organizował w latach siedemdziesiątych. Tworzy w technice: akryl, olej, akwarela, rysunek. Wykonuje również witraże, projektuje kolorystyki wnętrz i elewacji. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz konkursów i prezentacji. Od 1997 członek kamiennogórskiej grupy „Abrys” i współtwórca „Galerii Centrum” działającej przy Kamiennogórskim Centrum Kultury. Do 2014 roku związany z grupą artystów plastyków Stowarzyszenia Kolonie Artystyczne „Nowy Młyn” działającej przy Muzeum Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Od 2015 roku członek Stowarzyszenia Związku Artystów Plastyków oddział dolnośląski oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia „La Palette du Monde”. Od wielu lat przekazuje swoje prace na licytacje w ramach pomocy osobom chorym na raka oraz w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2016 prowadzi cotygodniowe warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie i Pisarzowicach. W latach 2018, 2020 i 2023 za swoją działalność nominowany przez kapitułę „Gazety Wrocławskiej” do tytułu „Osobowość roku” powiatu kamiennogórskiego w dziedzinie kultury. Od 2019 roku członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoje prace. W 2022 r. odznaczony za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność na rzecz kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowym medalem „Gloria Artis”.

Wiesław Kozłowski

Urodzony w 1960 pochodzi z Kamiennej Góry, gdzie swoją przygodę z malarstwem rozpoczął 18 lat później. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie w dziale malarstwa pod kier. Mariana Panka.

Jego zainteresowania artystyczne skupiły się na pejzażu, martwej naturze i portrecie, w których ciągle odkrywa walory światłocieniowe. Najbardziej związany jest dwoma malarzami kamiennogórskimi: I. Szymikiem i T. Suskim, z którymi zrealizował wiele plenerów i wystaw zbiorowych i którzy to artyści są dla niego ciągłą inspiracją twórczą. Najczęściej pracuje w technice akrylowej, a swoimi doświadczeniami dzieli się jako nauczyciel zarówno z uczniami Liceum, jak i słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Kamiennej Górze. Obecnie mieszka i tworzy w Marciszowie.

Kategorie: Komunikaty

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube