Leśne przedszkole COVID-em niezagrożone

Opublikowane przez admin w dniu

To nazwa projektu realizowanego przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra oraz Pisarzowicką Grupę Rekreacyjną. Przewiduje on wiele ciekawych aktywności adresowanych do dzieci w różnym wieku.

Na pierwszy ogień poszły leśne gry i zabawy, podczas których uczestnicy poznawali artystyczną stronę natury. Malowali wiatr i inne odgłosy przyrody, przekonali się jak wiele barw można odnaleźć w lesie, a także dowiedzieli się jak brzmi ziemia, wiatr czy woda. Szukając chłodu skryliśmy się w murach CBK, gdzie zjedliśmy kiełbaski z piekarnika i bawiliśmy się w chowanego.

Natomiast już w najbliższy wtorek zdobędziemy najwyższy szczyt Rudaw Janowickich czyli Skalnik, wejdziemy również na punkt widokowy – Małą Ostrą. Podczas wycieczki będzie towarzyszył nam geolog, który odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące kamieni, głazów i formacji skalnych.

W kolejnych tygodniach dowiemy się jakie smakołyki możemy znaleźć w lasach, a jego fragment będziemy mogli nawet zabrać do domu, ponieważ zrobimy swój własny… las w słoiku! Poznamy też odpowiedź na pytanie jak powstają minerały i jak żywioły wykorzystywane są w muzyce i sztuce. Na zakończenie projektu jego uczestnicy stworzą własną ścieżkę sensoryczną, a ich wysiłek zostanie nagrodzony ogniskiem pod gwiazdami.

Działania realizowane są dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu Działaj Lokalnie.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube