Muzyka wśród drzew

Opublikowane przez admin w dniu

„Muzyka wśród drzew” to projekt artystyczny mający na celu udostępnienie kultury wysokiej, społeczności lokalnej. W pięknym parku „Natury i kultury”, który utworzony został przy współpracy lokalnej społeczności w samym centrum Krzeszowa stworzymy letnią scenę muzyczną. W wybrane soboty lipca i sierpnia mieszkańcy gminy wezmą udział w muzycznej podróży po różnych gatunkach muzycznych. Chcemy naszym projektem zainteresować zarówno młodzież jak i dorosłych prezentując muzykę klasyczną, bluesa, funk, rock. Mobilna, zadaszona scena wraz z oświetleniem i nagłośnieniem, a także przygotowane ławki zamienią fragment parku w salę koncertową. Profesjonalni artyści dysponujący wysokim poziomem artystycznym zaprezentują przystępny, lekki repertuar. Każdy koncert będzie opatrzony innymi wykonawcami – w tym różnorodnymi składami instrumentalnymi – tak by mieszkańcy mogli poznać muzykę w całej rozpiętości brzmień i różnorodności gatunków muzycznych. Organizacja wydarzeń plenerowych pozwoli na większą dostępność i przystępność odbioru, a także zapewni korelację i integrację mieszkańców sąsiednich miejscowości. Stanowić także będzie znakomitą propozycję dla odwiedzających w tym czasie region turystów. Zaproponowana przez nas formuła: dostępności kultury- czyli bezpłatnych wstępów na wszystkie wydarzenia oraz przystępności – możliwości słuchania znakomitych koncertów bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania, albo w bliskim sąsiedztwie, stanowią gwarant realizacji wartościowej imprezy muzycznej.
 
Do projektu udało nam się zaprosić znakomitych wykonawców z kraju i zagranicy. Wystąpią dla Państwa:

Kwartet smyczkowy UpBeat Quartet to cztery piękne kobiety, cztery energiczne temperamenty i jedna wspólna pasja – muzyka! Artystki z muzyki czerpią radość w najczystszej postaci i dzielą się nią ze światem. Klasyczne wykształcenie muzyczne i doświadczenie zdobyte w orkiestrach i zespołach rozrywkowych ugruntowały w nich profesjonalizm i swobodę wykonawczą. Jak same mówią-” Uwielbiamy ryzyko i odkrywanie nowych przestrzeni dźwiękowych, pociąga nas ten sam szeroko pojęty ruch i nieprzewidywalność”. Wykonują muzykę rozrywkową – pop, rock, muzykę filmową, a także klasyczną.
Artystki mają za sobą gościnną współpracę z gwiazdami sceny rozrywkowej i klasycznej – m.in. Electric Light Orchestra, Kayah, Zbigniew Wodecki, Piotr Rogucki, Kamil Bednarek, Bracia Cugowscy, Edyta Górniak, Adam Sztaba, Włodek Pawlik, Grzegorz Turnau, Placido Domingo, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski.
 
Daryl Strodes  to amerykański, mieszkający i tworzący w Los Angeles wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta, kompozytor i producent, poruszający się w gatunkach Blues, R & B i Soul. Jego zamiłowanie do poszukiwań nowych inspiracji znajduje odbicie w muzyce, którą tworzy. Znaleźć w niej można wątki: urban, neo-soul, world, pop, reggae, a także afrykańskie i azjatyckie rytmy. Koncertował w USA, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Daryl był nominowany do dwóch nagród Independent Music Awards, a także do licznych list przebojów w różnych gatunkach. Daryl, kiedy nie jest w trasie, regularnie występuje w słynnej na całym świecie Lighthouse Cafe. Podczas trasy koncertowej w Polsce będą mu towarzyszyć cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca – bass, Tomek Dominik – perkusja, Bogdan Topolski – gitara.
 
Vanesa Harbek to niezwykle utalentowana pochodząca z Argentyny gitarzystka, wokalistka, trębaczka i showmanka. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpiąca z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej budziła zachwyt w większości krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej. Jest kompozytorem i autorem tekstów ale również uznaną interpretatorką najpiękniejszych tang Astora Piazzoli, Osvaldo Pugliese czy Gardela.
 
Zespół Vocalis– zespół tworzą trzy młode artystki: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra –mezzosopran i Róża Wysocka – fortepian. Absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Łodzi, wydziałów: wokalno – aktorskiego, dyrygentury oraz instrumentalnego.
Utalentowane artystki swoje doświadczenia zawodowe zdobywały na estradach w kraju i za granicą. Bogate umiejętności pochodzące z wcześniejszej działalności artystek wyróżniają ich koncerty od innych. Szlachetne i piękne zestawienie barw koloratury i mezzosopranu zachwyca jednocześnie swą głębią i lekkością. Daje to niezwykle szeroki wybór repertuaru oraz zaskakujące połączenia w ich autorskich opracowaniach i choreografiach.
 
Projekt „Muzyka wśród drzew” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.
Kategorie: Komunikaty

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube