Noc Świętojańska

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 23 czerwca 2017 roku ruszyła czwarta edycja imprezy rozrywkowo-kulturalnej Krze-Show-Time.

Pierwszy dzień wydarzenia został rozpoczęty Nocą Świętojańską. Na dużym parkingu w Krzeszowie stanęły kramy, przy których prowadzone były warsztaty artystyczne. W Centrum Biblioteczno Kulturalnym Gminy można było uczestniczyć w wernisażu artysty Pana Ireneusza Szymika, który prezentował swój akwarelowy świat. Sporo się działo również na scenie, na której zaprezentowały się zespoły Shortfingers i Kapela z Kopyta. Niepowtarzalnych emocji dostarczył Zespół Taneczny Krąg ze Świdnicy. Grupa jest wielokrotnym laureatem festiwali krajowych i zagranicznych. Na placu przed sceną zaprezentowała wspaniałe widowisko taneczne. Po widowisku grupa wraz z publicznością udała się nad pobliską rzekę puszczać wianki na wodzie.
Na zakończenie Nocy Świętojańskiej wiele wrażeń dostarczyło widowisko „Pieśń Bugajów” zaprezentowane przez Teatr Avatar z Legnicy. Spektakl nawiązywał do starosłowiańskich powieści w wydaniu nieprzeciętnym i unowocześnionym. Opowiadał o zwykłym chłopcu, który zostaje wchłonięty do magicznego lasu.

Dnia 24 czerwca odbędzie się drugi dzień Krze-Show-Time4, który upłynie pod znakiem bardzo dobrej muzyki i tańca. Od godz. 17:00 zebrana publiczność otrzyma kolejną dawkę wrażeń, o którą zadbają młodzieżowe zespoły taneczne z Szarocina (Dance Life) oraz Pisarzowic (High Five). Po młodych adeptach sztuki tanecznej scenę opanują zaproszeni goście: wrocławski zespół A.P.A.M.A.U, legnicka grupa Photony, dobrze wszystkim znana Świnka Halinka oraz gwiazda wieczoru, czyli zespół Hurt szerszej publiczności z pewnością znany z przeboju „Załoga G”.

Kategorie: Galerie

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube