Urodziny Kina za Rogiem

Opublikowane przez admin w dniu

W styczniu ubiegłego roku w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie działalność rozpoczęło Kino za Rogiem – do dziś jedyne kino całym powiecie w kamiennogórskim. Gminna inwestycja była strzałem w dziesiątkę! Doskonale pokazują to statystyki. Blisko 500 seansów i prawie 7 tysięcy widzów w ciągu zaledwie 12 miesięcy istnienia placówki – te liczby robią prawdziwe wrażenie. Wzorcowe funkcjonowanie krzeszowskiego Kina za Rogiem zostało docenione przez pomysłodawcę tej idei – Grzegorza Molewskiego, a także samorządowców i pracowników instytucji kulturalnych z terenu województwa dolnośląskiego, którzy gościli w Krzeszowie we wtorek 17 stycznia.
Podczas spotkania zorganizowanego z okazji pierwszej rocznicy działalności krzeszowskiego Kina za Rogiem, zaproszeni goście dowiedzieli się wszystkiego na temat funkcjonowania małych kin społecznościowych, ich roli w upowszechnianiu kultury filmowej wśród społeczeństwa, a także zasad ich finansowania. W trakcie konferencji w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus mówił o pozytywnych aspektach tej inwestycji, natomiast dyrektor CBK, Aldona Słupska-Czerniak podzieliła się informacjami na temat funkcjonowania kina w kontekście pracy wszystkich placówek CBK. O budowaniu relacji z widzami oraz promocji „jubilata” opowiedziała z kolei animatorka – Dorota Burchardt.
Kino za Rogiem w Krzeszowie od początku istnienia notuje rekordy, zajmując czołowe miejsca w publikowanych co miesiąc rankingach małych kin społecznościowych w kraju. Mamy nadzieję, że dzięki aktywności mieszkańców, wśród których nie brakuje prawdziwych kinomanów, tendencja ta nigdy się nie zmieni.

Kategorie: Wydarzenia

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube