Polski Rock na Święto Niepodległości w Krzeszowie

Opublikowane przez admin w dniu

Zbyszek Stefański, Raz2 i gwiazda wieczoru zespół Chłopcy z Placu Broni zagrali w sobotni wieczór w Krzeszowie.

W dniu 9 listopada 2019 roku w sali widowiskowej CBK w Krzeszowie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości. Koncert był również muzyczną inauguracją nowego systemu poprawiającego akustykę sali. Przypominamy, że zamontowane zostały materiały tłumiące pogłos, mające na celu poprawić bardzo złą akustykę sali widowiskowej CBK. Inwestycję dofinansowała Rada Gminy Kamienna Góra.

Jako pierwszy na scenie wystąpił zanany kamiennogórskiej publiczności Zbyszek Stefański z utworami “Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz “Ojczyzna” Grzegorza Grechuty. Następnie zespół Raz2 z Lubina wykonał popularne piosenki legendarnego zespołu Maanam. Gwiazdą wieczoru był zespół Chłopcy z Placu Broni. Przypominamy, że od początku istnienia zespołu jego liderem był Bogdan Łyszkiewicz. 23 czerwca 2000 roku Łyszkiewicz zginął w wypadku samochodowym, co spowodowało, że działalność zespołu została zawieszona. Zespół został reaktywowany w 2015 roku. Grupa powróciła z inicjatywy Franza Dreadhuntera oraz grupy przyjaciół pragnących upamiętnić największe przeboje nieżyjącego lidera, których oczywiście nie zabrakło podczas wspaniałego koncertu w Krzeszowie.

Dodatkowo ściany sali koncertowej CBK zostały udekorowane zdjęciami prezentującymi bodypainting, nowoczesną sztukę malowania ciała, autorstwa Krzysztofa Czarskiego i Thomasa Kasera.

Wszystkie bilety na koncertowy wieczór w Krzeszowie zostały wyprzedane. Salę CBK wypełniło ponad 300 osób. Publiczność bawiła się wyśmienicie i nagradzała wszystkich gromkimi brawami.

Fragmentu koncertu z utworu „Kocham wolność” oraz „Kiedy już będę dobrym człowiekiem” dostępny tutaj.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube