Premiera kryminału retro „Imię Pani”

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 23 listopada 2017 roku o godz. 18:00 w Mauzoleum Piastów Świdnickich w Krzeszowie odbędzie się premiera książki „Imię Pani” autorstwa Krzysztofa Koziołka. Fabuła tego kryminału retro dzieje się na przełomie 1934 i 1935 roku w Krzeszowie a właściwie w Grüssau.

Właśnie ukazał się zwiastun filmowy, który prezentujemy poniżej.

Krzysztof Koziołek to pisarz, dziennikarz, autor popularnych kryminałów skandynawskich. Ten pisarz młodego pokolenia urodził się w 1978 roku w Zielonej Górze, obecnie mieszka w Nowej Soli. Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Opis książki:

Jest 18 grudnia 1934 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wypoczywa w Grüssau (Krzeszowie), korzystając z gościny opata benedyktynów. Urlop ma mu pomóc w odzyskaniu sił nadwątlonych rodzinnym dramatem, ale pobyt wśród mnichów zaczyna go męczyć.

Żeby nie robić przykrości opatowi, policjant bierze udział w Dniu Światła, corocznej mszy odprawianej na pamiątkę odnalezienia cudownej ikony Matki Bożej Łaskawej ukrytej przed husytami i odzyskanej w nadprzyrodzonych okolicznościach po 196 latach. Niemal zaraz po nabożeństwie jeden z mnichów zostaje znaleziony martwy w klasztornej toalecie. Kiedy opat prosi swego gościa o dyskretną pomoc, ten traktuje to jako uśmiech losu i odskocznię od monotonii.

Jednak wkrótce mury opactwa stają się świadkami kolejnych zagadkowych zgonów. Gdy miejscowa policja uznaje je za nieszczęśliwe wypadki, Dewart postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Nie zdaje sobie przy tym sprawy, że wkrótce przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z tajemniczym sprawcą, ale i własnymi lękami, przed którymi stara się uciec.

Kategorie: Komunikaty

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube