Program i zakres zajęć w CBK

Opublikowane przez admin w dniu

PROGRAM I ZAKRES ZAJĘĆ W CBK KRZESZÓW I PISARZOWICE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

1. PRACOWNIA PLASTYCZNA – prowadząca instruktor Pani Zuzanna Kurnyta

SZTUKA DEKORACYJNA I UŻYTKOWA

Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki wykorzystania rozmaitych materiałów i technik do tworzenia przedmiotów ozdobnych, prezentów, opakowań czy zabawek. Wykorzystujemy papier, tekstylia, masy plastyczne oraz nikomu niepotrzebne rzeczy aby wyczarować z nich coś nowego. Nie unikamy modnych technik jak decoupage, quilling i filcowanie ale uczymy się też podstaw tradycyjnego szycia ręcznego i różnych technik malarskich- od 5-10 lat- zajęcia odpłatne 30 zł/os.

2. „WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE”

ILUSTRACJE W BIBLIOTECE

W zajęciach do działań plastycznych inspirują nas książki. Prowadzące Pani Alicja Bielak/ Wioletta Świrad. Tworzymy tu ilustracje do wierszy i krótkich opowiadań. Bawimy się w projektantów, obmyślamy makiety książeczek, tworzymy do nich okładki. Poznajemy również tajniki pracy ilustratorów i oglądamy piękne ilustracje. Program zajęć przygotowywany jest w taki sposób, aby wykonywane przez Dzieci prace, ćwiczenia rozwijały kreatywność, koncentrację i procesy poznawcze u Dzieci. Zajęcia urozmaicone są przez zabawy ruchowe i ćwiczenia logopedyczne tzw. „zabawa buzi i języka”. Zapraszamy serdecznie Rodziców z Dziećmi w wieku 3-5 lat- zajęcia bezpłatne- (możliwość udziału w projekcji bajek w Kinie za Rogiem- wstęp 5 zł Kino dla Malucha- Krzeszów)

3. TANIEC

Hip-Hop i… Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki. Dzieci poznają choreografie taneczne z wykorzystaniem podkładów muzycznych. Grupy zaprezentują swoje układy na występach okolicznościowych. Od 7-12 lat- Prowadzenie Monika Całko/ Dorota Kózka- Burchardt- zajęcia bezpłatne

Taniec towarzyski (dzieci 6 – 10 lat, nabór otwarty)- prowadzenie Józef Homoncik- zajęcia płatne

4. ZAJĘCIA TEMATYCZNE

WARSZTATY EINSTEINA – rozwój, współpraca – inspiracja

Zajęcia prowadzone prze Panią Katarzynę Piechotę, których celem jest tworzenie przestrzeni do rozwoju dla dzieci. Są to zajęcia eksperymentalne obejmujące dziedziny biologii, fizyki, matematyki, wzbudzające chęć poznania świata nauki.
Jeśli chcesz zainteresować dziecko naukami ścisłymi te zajęcia są dla Niego!
Koszt zajęć 80 zł/ os. karnet obejmuje wszystkie materiały i przyrządy wykorzystywane podczas 4 zajęć w miesiącu
Pojedyncze wejście 30 zł za wejście na konkretne zajęcie.

ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI

Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, gier zabaw w których dzieci wspólnie odkrywają tajemnice otaczającego je świata. Istotnym elementem zajęć jest wyzwalanie radości podczas zabawy matematycznej i stwarzanie sytuacji uczących dzieci myśleć i wierzyć we własne możliwości- wiek 5-8 lat- prowadząca Pani Wioletta Świrad- zajęcia bezpłatne.

5. KLUB MALUCHA

„Maluchowo” zajęcia skierowane są do Mam z dziećmi w wieku do 3 lat. Podczas zajęć jest czas na rozmowę, ćwiczenia, kontakt z zabawkami, piłką i… malowanie, rysowanie, wymianę doświadczeń, czytanie i słuchanie bajek. Zajęcia prowadzone w godzinach przedpołudniowych w Pisarzowicach- zajęcia bezpłatne.

6. RYTMIKA I DZIECIĘCE INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Zajęcia rytmiki to doskonała forma umuzykalnienia dzieci poprzez ruch, śpiew, grę na dziecięcych instrumentach perkusyjnych oraz ekspresje ruchową. Uczestnictwo w zajęciach pozwala rozwijać aparat głosowy, słuch muzyczny oraz zapewnia dobrą zabawę. Od 3-5 LAT- zajęcia prowadzi instruktor Jakub Wiktor – zajęcia odpłatne koszt 30 zł/os.

7. Gra na gitarze (nabór otwarty)- prowadzenie przez Pana Zbigniew Stefańskiego – zajęcia odpłatne koszt 30 zł/os.

8. Gra na perkusji (nabór otwarty)- prowadzenie przez Pana Daniela Guzika- zajęcia odpłatne koszt 50 zł/os dorosła, 25 zł/ młodzież.

9. „KOCHAM KINO” WARSZTATY FILMOWE”

Zajęcia prowadzone prze Panią Dorotę Kózkę Burchardt . Na zajęciach dzieci, młodzież będzie odkrywała tajemnice pracy filmowca, zdobędzie wiedzę na temat narodzin sztuki filmowej, pozna techniki tworzenia animacji oraz stworzy własny film. Nie zabraknie również projekcji filmów, dyskusji i dobrej zabawy. Zajęcia dla dzieci od 8-16 lat. Koszt zajęć 20 zł/ os.

10. „KLUB DZIECIAKÓW W RUCHU”

Zajęcia prowadzone przez Panie Dorotę Kózkę Burchardt oraz Monikę Całko/ Wiolettę Świrad. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat łączące elementy tańca, śpiewu, zajęć sportowych. Zajęcia bezpłatne.

Kategorie: Komunikaty

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube