Spotkanie z pisarką Agnieszką Tyszką

Opublikowane przez admin w dniu

W dniu dzisiejszym Centrum Biblioteczno- Kulturalne Gminy Kamienna Góra gościło uczestników imprezy czytelniczej: „Z książką na walizkach. Dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami” pod hasłem „A to historia!”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Pisarzowicach i Krzeszowa.
Udział naszej placówki w tym projekcie jest dużym wydarzeniem ponieważ jako jedyna placówka z powiatu kamiennogórskiego zakwalifikowaliśmy się projektu.

W Bibliotece Publicznej w Krzeszowie gościliśmy pisarkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Agnieszkę Tyszkę. Pisarka w interesujący sposób przedstawiła tematykę swoich książek, mówiła o tym dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Autorka chętnie odpowiadała na pytania młodzieży, a po spotkaniu był czas na zakup książek oraz autografy.

Całej Imprezie towarzyszył konkurs plastyczno- literacki „A to historia” czyli opowieść nawiązująca do historycznych zdarzeń rodziny, miejscowości, regionu. Wśród nadesłanych prac znalazły się ciekawe historie z Głazami Krasnoludków z Gorzeszowa, Powstaniem Opactwa w Krzeszowie, czy XVIII- wieczne dzieje tkaczy. Nominacje do nagrody głównej w konkursie otrzymało dwoje uczestników: Miłosz Piechota z klasy I Zespołu Szkół Podstawowych w Krzeszowie w kategorii szkół podstawowych oraz Katarzyna Wertepna z klasy I Gimnazjum w Krzeszowie w kategorii szkół gimnazjalnych.
Obydwojgu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie!

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube