Turniej unihokeja

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 9 maja 2018 roku w Krzeszowie odbył się turniej unihokeja o Puchar Fit Festiwalu Gminy Kamienna Góra.

Turniej uroczyście otworzył wójt Patryk Straus wraz z dyrektor CBK Aldoną Słupską-Czerniak.

Do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Po zaciętej walce wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale oraz dyplomy. Szczegółowe wyniki zaprezentujemy niebawem.

Zwycięska drużyna otrzyma Puchar Fit Festivalu Gminy Kamienna Góra 2018 podczas finału, który odbędzie się dnia 12 maja w Pisarzowicach.

Unihokej (zwany również floorballem) to dyscyplina sportowa, której utworzenie przypisywane jest Szwedom. Unihokej najłatwiej porównać do hokeja na lodzie, ale w mniej brutalnej formie oraz bez łyżew bądź krążka, a mecze prowadzone są przez dwóch równouprawnionych sędziów.

Celem turnieju, jaki odbył się w Krzeszowie była popularyzacja tej dyscypliny sportowej oraz wyłonienie najlepszego zespołu w unihokeju w naszym regionie.

Przypominamy, iż Fit Festival to cykl rozgrywek sportowych, które odbywają się na terenie gminy Kamienna Góra. Festiwal rozpoczął się dnia 3 maja wydarzeniem Bieg z Flagą i potrwa do 12 maja 2018 roku. Dzieci, młodzież i dorośli rywalizują w 6 dyscyplinach: biegi, nordic walking, piłka nożna, unihokej, tenis stołowy i siatkówka.

W ramach Fit Festivalu odbędzie się również 11 maja w Krzeszowie Olimpiada Przedszkolaka oraz 12 maja w Pisarzowicach wesołe rozgrywki dla nieco starszych „SENIORADA”. Imprezę poprowadzi znakomity Piotr Pręgowski – konferansjer łączący talent aktorski z niebywałym poczuciem humoru i charyzmą. Nie trzeba długo opisywać tej postaci, gdyż jest to ceniony polski aktor, wystąpił w licznych filmach i serialach telewizyjnych. Widzowie znają go m.in. z takich produkcji jak „Zmiennicy”, „Camera Cafe”, „Ranczo” czy legendarnego filmu „Miś”. Od niedawna aktor zabawia publiczność występując w kabarecie Ławeczka.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube