Uroczystości Dożynkowe gminy Kamienna Góra

Opublikowane przez admin w dniu

15 września 2018 r. odbyły się uroczystości Dożynkowe gminy Kamienna Góra. Rozpoczęła je uroczysta Msza św. dziękczynna w Bazylice NMP w Krzeszowie. Na uroczystość przybył wieloletni proboszcz parafii Ojciec Augustyn Węgrzyn. W trakcie mszy poświęcono wieńce dożynkowe, które po zakończeniu w barwnym korowodzie zostały przeniesione na plac imprezy. .Po oficjalnym otwarciu uroczystości uczestnicy mogli podziwiać wspaniałe widowisko inscenizacji Misterium chleba przygotowane przez Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów”.

Po występie odbyła się prezentacja chlebów i wieńców dożynkowych, rozstrzygnięto konkurs „Piękna i czysta zagroda” oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku do rywalizacji przystąpiło dziewięć wieńców przygotowanych przez mieszkańców sołectw gminy. Jednym z najważniejszych kryterium oceny było zawarcie w wieńcu elementów narodowych. Komisja konkursowa za najpiękniejszy uznała wieniec przygotowany przez Sołectwo Krzeszów, drugie miejsce zajął wieniec Sołectwa Leszczyniec, trzecie miejsce przypadło Sołectwu Kochanów. Pozostałe Sołectwa otrzymały wyróżnienia.

Wspólna zabawa, taniec i śpiew towarzyszyły przez całą część Imprezy Dożynkowej. Na scenie wystąpiły „Złote nutki” z Przedwojowa oraz super grupa”Sprężynki” z CBK Pisarzowice. Następnie rozpoczęła się Biesiada Polska, którą prowadziła Kapela z Kopyta z Konina. Po jej zakończeniu w ludowym repertuarze wystąpił zespół „Bez nazwy” pod kierownictwem Pana Wójta Patryka Strausa.

Gwiazdą części wieczornej zabawy był zespół JACARO z Jeleniej Góry grający lubianą muzykę disco-polo dance. Zabawę zakończono tańcami przy muzyce mechanicznej.

Dla wszystkich zebranych gości zostały przygotowane stoiska z wyrobami rzemieślniczymi, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, dmuchane zabawki, autodrom, trampolina.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube