Wielkanoc w sieci

Opublikowane przez admin w dniu

Już drugi rok z rzędu Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra przenosi wydarzenia związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi do przestrzeni wirtualnej i zaprasza do obejrzenia programu zrealizowanego specjalnie z tej okazji.

Choć trudno w to uwierzyć od ostatniej, dostępnej dla publiczności imprezy wielkanocnej organizowanej przez CBK mijają właśnie dwa lata. Pomimo pandemicznych trudności, ośrodek nie rezygnuje z działań typowych dla tego wyjątkowego, świątecznego czasu. Od połowy marca na facebookowym profilu instytucji oraz na jej kanale na Youtube emitowane są filmy z udziałem animatorek, które pokazują najmłodszym (ale nie tylko), jak wykonać piękne wiosenne dekoracje, i jak przystroić świąteczne jajka. Natomiast dzisiaj (sobota, 27 marca) o godzinie 15.00 premierę miał materiał (dostępny pod linkiem: https://youtu.be/Ox2YchNBdUs) zrealizowany w zastępstwie tradycyjnej imprezy wielkanocnej z przeglądem świątecznych potraw i konkursem na najpiękniejszą palmę.

Z drugiego z wymienionych sztandarowego działania CBK nie zrezygnowało jednak zupełnie. Na potrzeby aktualnej sytuacji, ogłosiło konkurs pod nazwą „Nakręcone palmy”. Tym razem członkowie jury nie odwiedzali więc poszczególnych sołectw osobiście, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, a decyzję podjęli na podstawie zrealizowanego materiału wideo.

W tegorocznej edycji udział wzięło sześć sołectw i stowarzyszeń. Ich pracę oceniała komisja w składzie: Małgorzata Ogonowska, dyrektor Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Ireneusz Szymik, artysta plastyk oraz Alicja Bielak, kierownik gminnych bibliotek. Członkowie tego gremium uznali, że nagroda główna, którą jest profesjonalna obsługa dowolnej sołeckiej imprezy zrealizowana przez CBK, trafi do mieszkańców Czadrowa. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały OSP w Krzeszowie oraz sołectwo Gorzeszów. Gratulujemy! Wszystkie palmy, także te wykonane przez członkinie Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich, Koło Gospodyń Wiejskich z Przedwojowa i OSP Ptaszków obejrzeć można we wspomnianym filmie na Youtubie.

Ponadto w materiale wideo obejrzeć można występy maluszków zarejestrowane w ramach Wiosenno-Wielkanocnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Szarocinie. W świąteczny klimat doskonale wprowadzają natomiast opowieści członków KGW Folk Przedwojów o dawnych i obecnych tradycjach wielkanocnych. Jeśli więc nie wiecie, czym było na przykład palenie Judasza, koniecznie obejrzyjcie nasz materiał.
Wielkanoc, to przede wszystkim czas radości i nadziei. Nadziei na lepsze jutro, a dla nas pracowników CBK również na to, że w przyszłym roku spotkamy się w normalnych okolicznościach. Tymczasem wszystkim Państwu życzymy (mimo wszystko) wesołych, radosnych świąt. Dbajcie o siebie i do zobaczenia wkrótce. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube