Urodziny na głazach

Opublikowane przez admin w dniu

Choć trudno w to uwierzyć Zlot Krasnali w Gorzeszowie ma już piętnaście lat! Jubileuszowa edycja imprezy organizowanej przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra, odbyła się w sobotę 29 lipca. W rezerwacie skalnym Głazy Krasnoludków na wszystkie dzieci małe i duże czekała niezliczona ilość atrakcji.

W tym roku tematem przewodnim zlotu była bezludna wyspa. Z tego względu organizatorzy zachęcili najmłodszych do przebierania się nie tylko za krasnali, ale również za morskich rozbójników. Z tej możliwości skorzystało ponad 130 dzieci, które do Gorzeszowa przyjechały z całego powiatu, województwa, a nawet kraju i zagranicy! To dowód na to, jak dobrą renomę przez 15 lat ta impreza zdołała sobie wypracować.
Wśród gości, którzy przybyli na zlot z zagranicy była również delegacja dzieci i ich opiekunów z partnerskiej gminy Hruba Skala w Czechach. Grupa przez ostatni tydzień uczestniczyła w wycieczkach, zajęciach i warsztatach teatralnych wraz z młodzieżą z gminy Kamienna Góra. Efektem pracy zajęć z pantomimy była prezentacja krótkich etiud związanych z tematyką tegorocznego zlotu.
Co poza tym czekało na przybyłych? Tańce i zabawy z animatorami CBK oraz aktorami Pro Media Team, którzy pod sceną stworzyli prawdziwą piracką osadę z okrętem, na którym można było pomalować sobie buźkę, z bocianim gniazdem, do którego dzieci wrzucały worki z piaskiem, grami logicznymi i stanowiskami plastycznymi. Najmłodsi mogli przy nich wykonać dla siebie pirackie czapki oraz lunety. Były też wielkie bańki mydlane, przejażdżki konne, dmuchańce, skrzynia pełna skarbów i rafa koralowa do malowania.
Ciekawe atrakcje przygotowali również goszczący na głazach pracownicy kamiennogórskiego Nadleśnictwa oraz funkcjonariusze policji, którzy zaproponowali m.in. slalom w alkogoglach dla starszych krasnali i piratów. Pod wiatami odbywały się także warsztaty decoupage i zdobienia pierników, a pod sceną wystąpił m.in. zespół Dance Life z Szarocina.
Kulminacyjnym punktem imprezy była prezentacja, a później również degustacja wielkiego urodzinowego tortu z setką cukrowych figurek krasnali i piratów wykonanych przez dyrektor CBK Aldonę Słupską-Czerniak i wicewójt gminy Małgorzatę Buszkiewicz. Pyszne ciasto specjalnie na urodziny zlotu upiekły członkinie Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich – Halina Tykierko i Grażyna Sikora.
Na zakończenie odbyła się loteria fantowa. Każde dziecko, które na imprezie pojawiło się w przebraniu krasnala lub pirata otrzymało nagrodę.
Przez cały dzień nad rezerwatem świeciło piękne słońce. Dla nas, jako organizatorów zlotu, największym jubileuszowym prezentem byłyście jednak Wy, kochane maluchy. Cieszymy się, że od tylu lat jesteście z nami, że tak jak my z niecierpliwością czekacie na kolejny rok i kolejną edycję tej pięknej imprezy. Wasza radość, uśmiechnięte twarze i śmiech, który odbijał się echem w całej okolicy, to skarb większy niż całe złoto zdobyte przez wszystkich piratów świata. Mamy nadzieję, że będziecie z nami już zawsze.
Chcielibyśmy również podkreślić, że Zlot Krasnali w takiej formie odbył się dzięki pomocy, wsparciu i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Dziękujemy Nadleśnictwu Kamienna Góra, Komendzie Powiatowej Policji z Kamiennej Góry, OSP Krzeszów, Kołu Łowieckiemu Knieja z Lubawki, Stowarzyszeniu Optymistów Krzeszowskich, leśniczemu Sopacie, firmie Effect System, Intermarche, firmie Eurotrans Śliwak oraz wszystkim pozostałym, którzy wsparli nas w organizacji zlotu.
Do zobaczenia za rok!

Kategorie: Galerie

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube