XVI Zlot Krasnali

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 28 lipca 2018 roku w Gorzeszowie przy rezerwacie przyrody nieożywionej Głazy Krasnoludków odbył się XVI Zlot Krasnali.

Ta corocznie organizowana impreza ma charakter całodniowego pikniku rodzinnego. To wyjątkowe miejsce wypełniają dzieci przebrane w kolorowe stroje skrzatów, a w powietrzu unosi się zapach cukrowej waty i popcornu. W programie imprezy znajdują się m.in. konkursy, zabawy z Clownem i Animatorami, warsztaty, malowanie buziek i wiele innych atrakcji dla dzieci.

W tym roku Rezerwat Skalny Głazy Krasnoludków zamienił się w prehistoryczną krainę, której goście spotkali się z dinozaurami, prawdziwymi jaskiniowcami i dowiedzieli się, jak wyglądało życie w epoce kamienia łupanego.

Każde dziecko, które przybyło przebrane w kostium krasnala, jaskiniowca lub dinozaura wzięło udział w loterii fantowej, w której do wygrania było wiele ciekawych nagród. Podczas rodzinnych rozgrywek uczestnicy mogli zbudować m.in. pojazd Flinstonów i ścigać się na nartach. Animatorzy i ekipa z Promedia Team przez cały czas trwania Zlotu zabawiali małych przebierańców, zapraszając ich do tańca, śpiewu, malując twarze czy prowadząc rozgrywki gigantycznych kręgli.

Zadbaliśmy również o to, żeby w Gorzeszowie każdy znalazł coś dla ducha, jak i ciała. Były więc warsztaty malowania na kamieniu i zdobienia piernikowych dinusiów. Nie zabrakło oczywiście dorocznej niespodzianki w postaci pysznego i wspaniale udekorowanego tortu, który został rozdzielony wśród uczestników Zlotu Krasnali.

Serdeczne podziękowania dla:

Nadleśnictwo Kamienna Góra
Leśniczy Jan Sopata
Koło Łowieckie Knieja Lubawka
OSP Krzeszów
OSP Pisarzowice
Policja Kamienna Góra
Leszek Migacz
Firma Leśna
Pani Małgorzata Buszkiewicz, Halina Tykierko, Halina Chronowska, Grażyna Wierzbicka, Stanisława Majerska za przygotowanie wspaniałego tortu
Zuzanna Kurtyna – Malowanie na kamieniu
Piernikolandia – Piernikowe dinozaury, skrzaty
„Wieści z lasu” – Przedstawiciele Nadleśnictwa
„Bezpieczny Krasnal” – Przedstawicie Urzędu Gminy Kamienna Góra – Barbara Drewniak, Patryk Telesz
Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich

Przedstawiciele mediów:

RelacjeRegionalne.pl Pan Artur Kubieniec
Kamiennogórska.pl Pan Ryszard Bizoń
Regionalny Tygodnik Informacyjny
powiatowa.info

Partnerem imprezy był Dino Park w Szklarskiej Porębie, który zachwycony programem Zlotu Krasnali postanowił użyczyć dinozaury ze swojego parku. Wszystkich, którzy nie widzieli co kryje ten PARK to serdecznie zapraszamy.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube