XXV Gminny Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych

Opublikowane przez admin w dniu

9 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie XXV Konkursu Tradycyjnych Palm Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 12 palm, które przygotowane zostały przez sołectwa, szkoły, stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich.
Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:

Miejsce I – Sołectwo Jawiszów

Miejsce II – Sołectwo Czadrów

Miejsce III – MDP/OSP Krzeszów

Wyróżnienia jury przyznało:
MDP Ptaszków
KGW Wesołe Babki Pisarzowice

Komisja nagrodziła również palmy wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szarocinie oraz Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. W nagrodę, uczniowie otrzymali karnet do Kina za Rogiem. Aby tradycji stało się zadość, po dwóch latach przerwy udało nam się spotkać przy świątecznym stole, na którym gościły wyśmienite potrawy, przygotowane przez sołectwa, stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty rękodzieła. Wspólnie zdobiliśmy jajka woskiem pszczelim, wykonywaliśmy kartki oraz symboliczne, wielkanocne ozdoby metodą decoupage. Wydarzenie rozpoczęły występy przedszkolaków z Krzeszowa i Pisarzowic, a następnie gościliśmy zespół folkowy Kukaj Kukawko.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie a także pomoc w przygotowaniu tak ważnego dla nas świątecznego spotkania. Wszystkim Państwu życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube