Zapraszamy do Kina za Rogiem w Krzeszowie

Opublikowane przez admin w dniu

Życie animowane (2016), dokumentalny, biograficzny

piątek / 04.09.2020 / godz. 18.00

Owen Suskind od dziecka uwielbia bajki Disneya – może oglądać je w nieskończoność, a kwestie ulubionych bohaterów cytować z pamięci. Klasyczne amerykańskie animacje były też przez wiele lat jedynym medium, za pomocą którego Owen mógł porozumieć się z rodziną. W wieku trzech lat – kiedy niespodziewanie przestał mówić – lekarze zdiagnozowali u niego autyzm, który uniemożliwił mu komunikację z otoczeniem. Z pomocą przyszedł mu świat bajek Disneya – Owen zaczął wyrażać swoje emocje, używając języka disneyowskich postaci.
Oparty na książce Rona Suskinda (ojca Owena) „Życie animowane. Opowieść o bohaterach, ich pomocnikach i autyzmie” dokument laureata Oscara Rogera Rossa Williamsa w piękny i wzruszający sposób opowiada o sile miłości i o przezwyciężaniu własnych ograniczeń.
Film był nominowany do Oscara.

Sekretne życie kotów , animowany

sobota / 05.09.2020 / godz. 15.00

Mały kotek o imieniu Oskar mieszka razem z tatą u dobrej pani, i pozornie nic mu nie brak do szczęścia. Pozornie – bo nie wystarcza mu bezpieczny i przytulny dom i pełna miska. On marzy o WIELKIEJ PRZYGODZIE! Gdy więc usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie – Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okaże się jednak bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż sobie mały Oskar wyobrażał. Na szczęście z pomocą ruszy tata, który porzuci kanapowy tryb życia i przypomni sobie, jak to było być młodym dachowcem.

Nadzwyczajni (2019), fabularny, komedia, dramat

sobota / 05.09.2020 / godz. 18.00

Bruno i Malik są najlepszymi kumplami. Na pierwszy rzut oka wszystko ich dzieli – temperament, zainteresowania, a nawet religia. Łączy natomiast gorąca przyjaźń oraz fakt, że od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i nastolatków. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby fachowo zajmowali się przypadkami zakwalifikowanymi przez medycynę jako trudne i złożone. Nie wszystkim jednak metody Bruno i Malika są w smak. Kiedy Inspektorat Opieki Społecznej bierze pod lupę ich działalności i grozi zamknięciem ośrodków, przyjaciele rozpoczynają nierówną walkę z systemem. Wszystko dla dobra swoich podopiecznych.
Film inspirowany działaniami prawdziwych osób.

Kategorie: Komunikaty

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube