Smaki Wigilii

Opublikowane przez admin w dniu

Kolejna edycja sztandarowej gminnej imprezy, czyli Przeglądu Tradycyjnych Stołów Wigilijnych przeszła do historii. W pamięci tych, którzy wzięli w niej udział, na pewno jednak zostanie na długo. Wszystko za sprawą wyjątkowej, świątecznej atmosfery, niepowtarzalnego smaku potraw przygotowanych przez gospodynie i gospodarzy z gminy oraz zaskakujących występów artystycznych.

W tegorocznej odsłonie przeglądu wzięło udział 9 sołectw i stowarzyszeń. Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Pisarzowicach w sobotę 17 grudnia miało przyjemność gościć w swych progach: stowarzyszenie „Wrzosowisko Ogorzelec” i mieszkańców tej wsi, stowarzyszenie „My Krzeszowianie” z Krzeszowa, stowarzyszenie „Złoty Dąb” z Dębrznika, stowarzyszenie „Szarocinianki” z Szarocina oraz sołectwa Rędziny, Ptaszków, Przedwojów, Leszczyniec i Pisarzowice. Wszystkie reprezentacje przygotowały niezliczoną ilość tradycyjnych wigilijnych potraw, od których uginały się przepięknie przystrojone stoły. Komisja, której przypadło w udziale ocenienie smaku serwowanych dań, dekoracji i zaangażowania uczestników przeglądu nie miała łatwego zadania. Ostatecznie zastępca wójta Gminy Kamienna Góra Małgorzata Buszkiewicz, przewodniczący gminnej rady Piotr Pawlik i kamiennogórska malarka Bernadeta Nowak zdecydowali się przyznać pierwsze miejsce sołectwu Rędziny. Druga lokata przypadła gospodarzom przeglądu, czyli sołectwu Pisarzowice, natomiast trzecią nagrodę odebrali mieszkańcy Leszczyńca. Dodatkowo, po raz drugi, została wręczona nagroda specjalna. Statuetkę Złotego Anioła za najlepszą potrawę ze „Śliwką w roli głównej” odebrało stowarzyszenie „My Krzeszowianie”.

Zanim poznaliśmy laureatów tegorocznego konkursu na scenie CBK odbyły się występy artystyczne. Poza „Złotymi Nutkami” z Przedwojowa w koncercie kolęd wystąpił zespół złożony z samorządowców, nauczycieli, pracowników instytucji kulturalnej i urzędu gminy. Debiutanci, pomimo sporej tremy, doskonale sprawdzili się w nowej roli, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim reprezentacjom za udział w przeglądzie i za ogrom pracy, której mieszkańcy naszej gminy włożyli w przygotowanie wigilijnych stołów. Do zobaczenia za rok!

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube