Smak tradycji

Opublikowane przez admin w dniu

Tradycyjne spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Kamienna Góra, które odbędzie się już 16 grudnia w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Pisarzowicach, przybierze w tym roku nieco odmienną formę. To, co pozostanie niezmienne, to świąteczna atmosfera ciepła i bliskości oraz niepowtarzalne smaki tradycyjnych, wigilijnych potraw.

Organizatorzy imprezy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sołtysów poszczególnych wsi, zdecydowali o rezygnacji z wyłaniania zwycięzcy w Przeglądzie Tradycyjnych Stołów Wigilijnych. Zamiast odwzorowywać świąteczny stół z jego dekoracją i dwunastoma potrawami, mieszkańcy gminnych sołectw przygotują po jednym daniu, które zaserwują w sobotę 16 grudnia. O tym, jakich potraw będą mogli skosztować mieszkańcy gminy zdecydował ślepy los – podczas listopadowej sesji sołtysi wylosowali nazwy smakowitości, które przywiozą do Pisarzowic.

Nowa formuła nie oznacza, że gospodynie i gospodarze, którzy wezmą udział w sobotnim spotkaniu, nie będą mogli zawalczyć o nagrody. Najważniejsza z nich to statuetka Złotego Anioła, który trafi w ręce reprezentacji tego sołectwa, które przygotuje najlepszą potrawę z makiem w roli głównej. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku fantazja i wyobraźnia.

Swoją szansę będą mieli również przedstawiciele młodszych pokoleń. Z myślą o nich CBK i urząd gminy ogłosili konkurs pt. „Młody Mistrz Tradycji”. Zadanie uczestników w wieku 10-18 lat polegać będzie na samodzielnym przygotowaniu wigilijnej potrawy i udokumentowaniu procesu twórczego.

Drugi konkurs , to konkurs plastyczny – „Moje Boże Narodzenie”. ”. Jego uczestnikami mogą być przedszkolaki oraz uczniowie klas nauczania początkowego (I-III). Prace mogą być wykonane indywidualnie oraz grupowo. Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków określone są w załączonych regulaminach.

Tradycyjnie dużo dziać się będzie na scenie CBK: wspólne śpiewanie kolęd, występy grup muzycznych i tanecznych.
Przypominamy, że impreza jest otwarta dla wszystkich. Zapraszamy serdecznie!

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków określone są w załączonych regulaminach.

Regulamin „Młody Mistrz Tradycji”
Regulamin na potrawę
Konkurs plastyczny
Kara zgłoszeniowa

Kategorie: Komunikaty

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube