Krze-Show-Time5 – Dzień pierwszy

Opublikowane przez admin w dniu

Dnia 23 czerwca 2017 roku ruszyła piąta edycja imprezy rozrywkowo-kulturalnej Krze-Show-Time.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez wójta Patryka Strausa rozpoczęto bardzo bogaty program artystyczny. Na początek zaprezentowała się grupa tegorocznych gimnazjalistów klas trzecich z Krzeszowa, która zatańczyła poloneza. Po gimnazjalistach rozpoczęto blok taneczny z udziałem dzieci i młodzieży, podczas którego swój program zaprezentowali: Zespół Taneczny „Fraszka” pod przewodnictwem Marka Homoncika, Sprężynki z CBK Pisarzowice pod przewodnictwem Moniki Całko i Five High Crew z CBK Pisarzowice. Następnie zaprezentował się Zespół „Złote nutki” z Przedwojowa oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Legnickiej.

W trakcie trwania imprezy dzieci mogły korzystać z animacji, malowania twarzy, jazdy kucykiem i wiele innych atrakcji. Ponadto rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek, pleciony podczas imprezy.

Po godzinie 21:00 uczestnicy imprezy z zapalonymi pochodniami udali się nad pobliską rzekę puszczać wianki na wodzie.

Pierwszy dzień Krze-Show-Time zakończył koncert zespołu Benjamin’s Clan. Zespół jest rodzinną kapelą z Petrzykowic koło Trutnova w Czechach z gościnnym udziałem polskich reprezentantów. Powstał w 2012 roku z grającego wcześniej przez 10 lat, mającego w swym dorobku około 700 koncertów zespołu Benjaming Band. Akustyczne brzmienia instrumentów, skoczne melodie w połączeniu z ekspresją i żywiołowością wykonania dały zebranej publiczności ogromną dawkę energii i dobrej zabawy.

Po koncercie Benjamin’s Clan odbyło się jeszcze widowisko zespołu Irrbloss – tancerzy ognia i światła.
Ola i Mariusz zatańczyli z ogniem wykorzystując sprzęty typowe dla fireshow: poi, liny, kije, wachlarze oraz sześcian. Przygotowany dla publiczności pokaz był bardzo widowiskowy.

Zapraszamy do obszernej galerii z pierwszego dnia festiwalu. Kolejny dzień Krze-Show-Time5 upłynie pod znakiem bardzo dobrej muzyki. Wystąpią zespoły: Sachiel, Porażeni, Niebo oraz gwiazda wieczoru Marek Piekarczyk Akustycznie.

Ułatwienia dostępu

Facebook
YouTube